Vážení rodiče, prátelé tábora Třemšín,

Opětovně utekl nějaký čas a nám do našeho tábora chybí přibližně 1 měsíc. To hlavní, co jsme chtěli do nové sezóny opravit a obnovit se podařilo - máme nově rekonstruovaných dalších 10 chatiček a dohromady máme tedy "chatičkovou" kapacitu 100 lůžek. Takže s penzionem to je 180 lůžek. Areál se tímto více zútulnil a zvelebil.

Další úpravy, jako nové fasády a další "drobnosti" jen dokreslují naší atmosféru lesního areálu pro dětské tábory, školy v přírodě a sportovní akce všeho druhu.

S oddílovými vedoucími jsme dodělali celotáborovou hru a zbývá doladit již jen některé detaily.

Celou dobu od zimy jsme bedlivě sledovali situaci ohledně opatření zabraňující šíření nemoci COVID 19. Dlouho nebylo jasno, jaká vlastně letos ta opatření budou. Připomínám, že minulý rok patřily do opatření i hygienicky zabalený příbor do mikroténových sáčků, mytí rukou v různých přípravcích, oddělené stravování po oddílech, atd.

Vše jsme zdárně překonali, naštěstí jsme žádné problémy s COVIDem neměli. Letos se našim představitelům Asociace dětské rekreace podařilo zmírnit samotná opatření na PCR testy, na absolvování testu ne starší 72 hodin před začátkem akce. Pokud bude testováno "jen" jako antigen, potom je povinnost každé dítě přetestovat po 7 dnech od začátku akce.

Doufáme, že i letos proběhne vše hladce a bez problémů. I ten celodenní výlet do našich malebných českých městeček oželíme. Snad příští rok.

Takže se na děti a tábor moc těšíme!

Mějte se fajn a hodně zdraví!

 

Murphy

Hlavas tábora 

Zdravíme po čase naše příznivce, tj. příznivce Hutí!

 

Neočekávané se stalo skutečností. Kromě sportovních a firemních akcí během jara 2020, které jsme stihli pořádat COVID neCOVID, jsme pořádali 4 dvoutýdenní turnusy táborů, takže celé léto jsme měli vyplněné prací a zábavou zároveň. Kromě našeho tábora viz www.tabortremsin.cz jsme měli další tři tábory, které léto strávily u nás.

Byly to trochu nervy, zda vše stihneme, co jsme si předsevzali, tj. opravit marodku, 15 chatiček, včetně vybavení a vše připravit pro případnou návštěvu přísné příbramské hygieny. Všechno nakonec dobře dopadlo. Velmi nám v tom pomohly týmy ze všech dalších táborů a tímto jim na dálku ještě jednou děkuji za letošní spolupráci. A když i kontrola z příbramské hygieny dopadla na jedničku, věděli jsme, že jsme to zvládli, nakrmit cca 300 dětí a vedoucích a u svého tábora ještě dohrát celotáborovou hru.

Život se ale nezastavuje a my provádíme rekonstrukci dál. Těsně před dokončením je 10 chatiček, kde chybí už jen dodělat novou elektřinu a vybavit je. To je ale práce na jaro 2021. 

Takže, sledujte nás na Instagramu a Facebooku a nezapomeňte, že další sezóna za chvíli začne!

Váš,

Martin Ďurina

Správce, Hlavas, Zásobovač a tak dále....

Zdravím naše příznivce!

Je za námi Nultá sezóna. S ní byla spojena základní rekonstrukce jídelny, kuchyně, baru a penzionu. Největším zážitkem pro mě osobně bylo připojení elektrické energie a spuštění vody. Stihli jsme také za pochodu ubytovat zájemce o přespání ve stanech, měli jsem i cvičení jógy a z větších akcí jsme ubytovali 43 cyklistů z Moravy. Fotky si samozřejmě prohlédněte v příslušných sekcích.

Počasí nám přálo, tak se pobyty všem vydařily v očekávání a došlo i zpívání s kytarami a fajn posezení v baru.

Stále vylepšujeme web, Facebook a Instagram. Doplňujeme příspěvky a fotografie  rádi bychom se začali více ucházet o vaší přízeň.

Z našich plánů: 

Základní rekonstrukci máme zasebou. K výše zmíněným rekonstručním akcím musíme zmínit výměnu178m kanalizační větve za moderní materiály. Teď přichází na řadu chatičky. Máme velkou poptávku po táborech, proto musíme chatičky opravit co nejdříve.  Máme totiž štěstí, že můžeme navázat na naší historii. Spousta našich fandů, co jezdili na tábor do Hutí,  čeká, až bude vše připraveno na příjezd, motorkáři, podnikatelé nebo jen rodinky, co by chtěli uprostřed lesů u bazoše se natáhnout, večer dát táborák s buřty a případně se zatavým mokem zanotovat nějakou tu trampskou....

Nové fotografie budeme hlavně přidávat na Instagram a hodně příspěvků bude také na Facebooku, tak nás tam nezapomeňte hledat!

Váš

Murphy

V Praze 6.10.2019

Zdravíme příznivce Hutí!

 

Přečkali jsme ve zdraví Vánoce i Silvestra a s elánem se připravujeme na jarní práce v rámci druhé fáze rekonstrukce našeho areálu. A opětovně máme novinky.

První novinkou je, že přecházíme z názvu Rekreační středisko DUHA na Rekreační středisko Hutě (RS Hutě). Odpovídá to více místopisné poloze místa a navíc se nám Hutě nostalgicky líbí více než Duha. Takže budeme pomalu měnit název kromě webu i na na Facu a Instáči.

V rámci rekonstrukce zmizela skleněná veranda s nebezpečným sklem, která spojovala penzion se sociálním zázemím a sprchami. Úplné dokončení plánujeme v březnu. Dojde k lepší tepelné izolaci budovy a sklo nebude nebezpečně provokovat kolemjdoucí. Uvnitř penzionu máme v přízemí novou podlahu a během měsíce-dvou vyměníme všechny dveře u pokojů.

Naše největší chlouba je ale informace, že 9 chatiček již stojí na nových základech. Do léta plánujeme takto opravit všech 25 chatiček před bazénem (z pohledu od jídelny). Z nich 15 bude kompletně připraveno pro první letní tábor, který se bude konta od 1.7.2020 do 15.7.2020. Bude to první tábor od roku 2004, kdy místní pamětníci pamatují poslední dětský tábor.

V neposlední řadě provedeme rekonstrukci veřejného osvětlení, aby bylo možné chodit z tábora k hlavní budově.

Tolik z nových zpráv. 

 

Murphy