Vítejte u nás v Hutích!                                           

Příběh našeho areálu je dlouhý, poučný, nekonečně inspirující. Areál zažil svou slávu a pády. Vždy však umožňoval setkávání různých generací táborníků, sportovců, rekreantů či návštěvníků. Mnoho lidí rádo vzpomíná na svůj pobyt v Hutích a jezdí k nám se o svůj příběh podělit.

Místo, kde se areál nachází, má svou neopakovatelnou atmosféru v lesích CHKO Brdy a vytváří tak mnoho příležitostí pro aktivní rekreaci nebo jen místo pro setkávání se a vnímání krás Brd.

Kouzlu atmosféry jsme podlehl v roce 1989, kdy jsem jel na dětský tábor ČKD Lokomitivky jako výchovný pracovník, později jako zástupce hlavního vedoucícho v následujících letech. A když se v roce 2014 objevila šance koupit od původního vlastníka pozemky, dlouho jsem neváhal, i když areál byl ve špatném technickém stavu.

Z tohoto okamžiku se začaly objevovat dotazy, obavy, pochybnosti, zda jsem si laťku nedal snad až příliš vysoko. Jestli se dá zvládnout takový úkol vrátit středisko do rodiny dětské rekreace, táborů, škol v přírodě, seznamováků, různych sportovních akcí.

Pokud ovšem máte na své straně ty nejbližší z rodiny, kteří vás podporují a fandí vám, máte daleko větší chuť svoji srdcovou záležitost dotáhnout dokonce.

Zásadním přelomem novodobého příběhu našeho areálu byl rok 2018, kdy se nám podařilo dohodnout s majitelem budov jejich odkup a mohli jsme se začít věnovat návratu střediska mezi provozovatele dětských táborů, škol v přírodě a různých dalších sportovních akcích. Nastala dlouhá doba zásadních rekonstrukcí ve všech oblastech fungování střediska naší velikosti a polohou.

K naší obrovské radosti jsme zahájili akce již v roce 2019 a první tábory jsme pořádali v roce 2020. Zde musím poděkovat všem, klientům, kteří s námi prožili svou rekreační akcí, dodavatelům stavebních prací a služeb, personálu kuchařek a uklízeček a nejvíce své rodině- za trpělivost o pochopení do dnešních dnů.   

A tak máme za sebou čtvrtou sezonu plnou akcí a podle výsledků návštěvnosti a spokojenosti našich ubytovaných klientů úspěšně. 

my.jpg

Náš areál Hutě Resort najdete v CHKO Brdy v nadmořské výšce 600 m v blízkosti městské části Rožmitálu pod Třemšínem, nedaleko Hutí pod Třemšínem. Areál je umístěn na Podhénské louce uprostřed hlubokých lesů lesů. Je skvěle situovaný pro turistické výlety do nekonečných Brd či prohlídek památek a muzeí v širokém okolí. Z našeho areálu lze jezdit do Prahy, Plzně, Českých Budějovic, atd. Areál po rekonstrukci bude opět zařízený pro pořádání letních dětských táborů, škol v přírodě, seznamovacích akcí, firemních akcí, rodinné rekreace, svateb, atd. 

Z původní lůžkové kolaudované kapacity objektu (240 osob) využíváme zatím 180 míst a to ve zděné budově - penzionu a dřevěných chatkách. Stravování je zajištěno vlastní kuchyní v hlavní budově, kde se kromě jídelny nachází i restaurace. Jídelnu je možné přizpůsobit jako učebnu, posezení nebo prostor pro cvičení yógy s neopakovatelným výhledem do lesů a atmosférou.

RS Hutě Resort je v provozu v měsících duben až říjen a po dohodě s majitelem i v průběhu roku, zejména víkendy a Silvestra.

 Hutě 1

UBYTOVÁNÍ

K dispozici máme:

80 lůžek ve 20 čtyřlůžkových pokojích v penzionu. Kapacitu lze navýšit o 9 míst)

100 lůžek ve 25 čtyřlůžkových chatkách, které jsou po rekonstrukci s novým vnitřním vybavením.

my 3

my 2 2 

Popis lokality
Středisko najdete po cestě z Hutí na samotě v krásné přírodě Brdských lesů. Vedle areálu teče potok Skalice. Nejbližší městečko Rožmitál pod Třemšínem je vzdáleno cca 5 minut jízdy autem.  V Rožmitále najdete celou infranstrukturu jako obchody, poštu, atd. Až do areálu vede zpevněná asfaltová cesta, bezproblémová i pro autobusy. V naší místní kavárně-restauraci si budete moci dát lahodnou kávu či pivo a nebo se napít nealko nápojů a něco malého k snědku.

 

Přímo v areálu se nachází bazén. Pokud někdo dá přednost přírodnímu koupání, tak nedaleko asi 10 minut chůzí se nachází Velký kotelský rybník. 

baz ja  baz kiki

baz 2

 

K dispozici je i místo na velký táborák pro opékání buřtů a zpívání za doprovodu kytar i jiných hudebních nástrojů.

Hřiště
V rámci zvyšování kvality našeho areálu můžeme nabídnout hřiště na volejbal hned za penzionem, blíže k lesu. Dále je k dispozici travnaté hřiště na fotbal a další travnaté prostory. Každopádně je areál ideální na trénink fyzické kondice či cyklistiku i ve špatném počasí, protože lesní cesty jsou zpevněné a asfaltové, takže je možné běhat a jezdit mnoho a mnoho kilometrů v nadmořské výšce 600m i v dešti.

sport7   sport8

 

Stravování
V rámci rekreace nebo táborů se podává jídlo pravidelně až 6 x denně. V případě dětských táborů je podporován také pravidelný pitný režim 24/7. Podle počasí plánujeme připravovat pro děti celý den dostatečné množství studených i teplých nápojů. Plánujeme se samozřejmostí vařit i bezlepkovou i vegetariánskou stravu. Pro tzv. Yoga Retreat akce chystáme i veganská překvapení :-).

IMG 5703v3   jidel

 

Sociální zařízení
Naší chloubou jsou nově zrekonstruované sprchy a wc.

 soc 1   soc4

soc2  soc3

Dostupnost
40 min z Plzně (po silnici č.19)
70 min z Prahy (dálnice D4, exit Příbram)
90 min z Českých Budějovic (na Písek, silnice č.4)